Zamysleli jste se někdy nad tím, na co myslíte? Přečtěte si tuto větu ještě jednou a dobře se nad ní zamyslete...

James Allen - autor knihy Jak člověk smýšlí

Co mě překvapilo, když jsem knížku poprvé uviděla, bylo to, že je tak malinká. Tato knížka není větší než vaše dlaň. Myslela jsem si, že ji přečtu během jedné hodinky, možná i rychleji, a budu zase o něco lepším nebo moudřejším člověkem. Ale nebylo to tak jednoduché.

Skutečně můžete knihu přečíst rychle, ale pak se vás ten obsah ve skutečnosti ani moc nedotkne. Myslím, že ten, kdo se chce učit žít podle myšlenek uvedených v této malinké knížečce, brzy pozná, že se k ní bude muset ještě mockrát vracet. Když se pak nad jednotlivými myšlenkami budete chtít i zamyslet a eventuálně popřemýšlet či prozkoumat, zda je to skutečně tak, nepřečtete víc než jednu kapitolu v jednom dni. Řekla bych, že když je někdo zvyklý nad určitými věcmi přemýšlet či meditovat, najde zde podnětná témata. Ale i když nemeditujete a jenom se necháváte inspirovat někým, kdo „ví“ trochu víc, přinese vám tato knížka hodně pravdy do života.

Jaké myšlenky zde tedy najdete? Knížka je vlastně o myšlení. Autor, James Allen, zde sepsal své vědomosti o působení našich myšlenek na tvorbu vlastního života. Ačkoli se to na první pohled zdá velice jednoduché, ve skutečnosti je to jeden z nejtěžších kroků na duchovní cestě, na cestě růstu osobnosti, na cestě k plnějšímu a radostnějšímu životu. Ten, kdo se tím začne zabývat, brzy zjistí, jak jsou naše myšlenky proměnlivé, jak jsme s nimi ztotožněni, že si je ani nejsme schopni uvědomovat. A tím pádem si vůbec neuvědomujeme, jak naše myšlenky tvoří náš život. Vše se řídí velmi jednoduchými principy, jejichž znalost vám může naprosto změnit život. Ale i když tyto principy poznáte, i když si knížku přečtete a budete „vědět“, je tu stále ještě dlouhá cesta k tomu, skutečně to prožít a zažít na vlastní kůži. Vlastně nemusí to až tak dlouho trvat.

Když se ke knížce budete často vracet a po kouscích si z ní pročítat, čímž si budete stále připomínat, že vaše myšlenky tvoří váš život, můžete se velmi brzy naučit své myšlenky kontrolovat a stát se tak tvůrcem svého života. Je to velmi jednoduché, ale zároveň velmi „složité“. Jak naše myšlenky působí na náš život je vepsáno již ve starých lidových rčeních. Napadají mě tu dvě: „Jak do lesa voláš (jaké myšlenky se ti honí v hlavě), tak se z lesa ozývá (takové zkušenosti a situace v životě přitahuješ)“, a to druhé „Co zaseješ (na co myslíš, co převažuje v tvé mysli), to sklidíš (to se ti v životě objeví)“. Tato lidová rčení tedy neříkají jen, jak se máme chovat, ale jak máme myslet. Ono chování už je vlastně jen viditelným, tedy částečně zhmotněným, způsobem myšlení.

Zkrátka, chcete-li jít ke skutečné příčině vašeho současného života, je třeba znát pravidla vaší vlastní tvorby. A budete-li tato pravidla znát a užívat, můžete si svůj život velmi vylepšit. A tato malinká knížečka vám může být na této cestě velmi nápomocná.

Knížku vydalo nakladatelství Čintámani a objednat si ji můžete v eshopu moudréKnihy.cz za 166 Kč.

Titul: Jak člověk smýšlí
Autor: James Allen
Počet stran 80, vázaná, velikost 6 x 11 cm, váha 60 g
ISBN 80-239-0876-6
Doporučená cena: 175 Kč
Ukázka z knihy (PDF, 138 kB)
Knihu si můžete objednat ZDE.

Autorka: Martina Přichystalová, mojeEFT.czZajímavé odkazy